We gaan midden oktober van start met de griep- en coronavaccinaties. Dit jaar zullen we de vaccinaties toedienen op hetzelfde moment. U kan dus kiezen tussen het griepvaccin, het covidvaccin of beiden tesamen. U kan vanaf nu hiervoor een afspraak maken. Gelieve in de afsprakennota/opmerking te vermelden voor welk(e) vaccin(s) u komt. Het zal net zoals vorig jaar mogelijk zijn om hiervoor online een afspraak te maken; één persoon per afspraak. Lukt dit voor u niet via ons afsprakensysteem, dan belt u naar onze praktijk. In functie van de drukte zullen er in de nabije toekomst nog andere momenten vrijkomen.
Het coronavaccin hebben wij ter beschikking. Het griepvaccin dient u zoals steeds zelf aan te kopen bij uw apotheek (zonder voorschrift) en mee te nemen op uw afspraak.
De vaccinaties worden voor volgende doelgroepen aangeraden:
- Personen van 65 jaar of ouder
- Personen met een van volgende aandoeningen:
- hart-, long-, nier-, lever- of zenuwaandoening
- diabetes
- Personen met een immuniteitsstoornis of samenwonenden
- Personen met obesitas (BMI > 40)
- Personen werkzaam in de zorgsector
- Zwangeren (griepvaccinatie)
Neem zeker uw identiteitskaart mee!
Indien u de dag van uw afspraak één van de volgende symptomen (koorts, hoesten en/of ademhalingsmoeilijkheden, spierpijn, keelpijn of hoofdpijn, vermoeidheid, geur- en smaakverlies, verkoudheid, diarree) zou hebben, kunt u best uw vaccinatie uitstellen. Neem contact op met de praktijk voor een nieuwe afspraak.
Belangrijk: Gezien de beperkte houdbaarheid van het covidvaccin kunnen we dit niet tijdens de reguliere raadpleging toedienen, maar alleen tijdens de voorziene vaccinatiemomenten.
